Весілля - питання і відповіді

Весілля – одне з найказковіших родинних свят. Якщо ви наразі задаєтеся питанням, де відсвяткувати своє весілля, пропонуємо обрати «Українське село»! Тут ми можемо прийняти як невеличку родинну компанію, так і гучно відгуляти велике весілля для 100 осіб. Також, ви маєте можливість прийняти таїнство Вінчання у Свято-Димитрівському храмі, що на території нашого комплексу. Отож, дамо відповіді на запитання, які часто виникають у молодят.

 

Скільки  людей може розміститися для святкування весілля у комплексі «Українське село»?

У нашому комплексі є кілька варіантів розміщення, що залежать від кількості гостей:

Весілля до 30 осіб – дві зали колиби «Поїхали!»

Весілля до 70 осіб - банкетна зала «Трапезна»

Весілля до 140 осіб – відкритий літній Етно-павільйон 

 

Які є формати святкування весілля?

У нас можна відсвяткувати як сучасне весілля, так і етновесілля.

 

 

Стіл на 140 осіб.

 

Що таке етновесілля?

Сучасне весілля - більше схоже на розважальне шоу, ніж на обрядове дійство, не задовольняє смаки тих молодих, яким хочеться «справжнього» весілля.  Саме для таких вибагливих пар та їхніх родин ми пропонуємо весілля в етностилі – від  аутентичного, відповідно до певного регіону, до стилізованого, за нашим сценарієм чи сценарієм молодят. За бажанням замовників в одній із хат «Українського села» можна проводити і передвесільні дійства – прикрашання гільця дружками, благословення молодих батьками перед вінчанням. Прикрашання посаду молодим, ритуали поєднання двох родів в один, молодецькі змагання та дівочі забави, обряди вшанування батьків молодих, прощання нареченої з дівоцтвом, весільне обдаровування гостей короваєм - ці та багато інших дійств, до яких залучаються учасники гостини, надовго запам’ятаються усім.  А ще додайте сюди враження від справжньої української кухні, веселих музик, танців, забав та спільного співу! Отож бо й воно! Якщо хочете справжнього – приїздіть до нас в «Українське село».

 

 

Які обряди можуть бути проведені під час етновесілля?

Дівичвечір. Дружки (подруги молодої) прикрашають їй весільне деревце, плетуть вінок для молодої, заплітають косу, а також співають безліч весільних пісень.

Ворітне. Молодий забирає молоду на вінчання з хати. На підході до хати – перепона, наприклад ослін, він має перескочити чи дати викуп парубкам з боку молодої.

Батьківське благословення. До нареченої з батьками приходить молодий зі своїми батьками та боярами. Батьки благословляють на шлюб іконами, посипають зерном.

Вінчання. Церковний обряд з`єднання молодят. За бажанням молодих можна зустрічати вихід з церкви піснями, які традиційно виконувались.

Весільна гостина. Прикрашання посаду молодим: килим, кожух, рушники, ікона «Святе сімейство» (на вибір). Пляшка та ложки молодим – з червоною стрічкою, калиною, колосками.

Вибір весільних чинів: пов’язування світилок та дружок стрічками, сватів (старосту, підстаросту весільного) рушниками.

Частування весільними стравами та напоями, привітання родичів та гостей, частування медом свекрухи-невістки, тещі-зятя.

Староста зв’язує руки всім родичам ( кладе рушник на стіл, молоді та їх батьки кладуть  ліву руку): «В’яжу цей вузол не на рік, не на два, а на вік!».

Танці, пісні, забави.

Прощання молодої з дівоцтвом, покривання голови хусткою, танець з дружками, танець зятя з тещею.

 

 

Яке плаття одягає молода на етновесіллі?

Молода та молодий, а то й усі весільні гості вбираються у традиційне українське вбрання. Це може бути як автентичне, ще бабусине,  так і сучасні стилізовані сукні та сорочки з українськими народними елементами: вишивка, крайка, віночок. Повірте, вбране в український стрій весілля додає настрою і колориту усьому гулянню. Водночас, ви, навіть позбуваєтесь клопоту у пошуках класичного костюму та вечірньої сукні на один раз, бо ж вишита сорочка, і не одна, має бути у кожного українця.

 

 

Чи можна у вас одразу обвінчатися? Як це зробити?

В нашому комплексі функціонує православна церква святого великомученика Димитрія Солунського, у якому вже відбулося декілька сотень вінчань. Надзвичайно тепла і затишна атмосфера намоленого дерев’яного храму з пишним  барокальним убранством і чарівна паркова територія храмового комплексу є ідеальним місцем для створення нової родини та отримання на це Божого благословення. Настоятель храму вас  тепло зустріне і щиро молитиметься за ваш шлюб, а професійний хор і весільний передзвін на справжніх литих дзвонах додасть атмосферу радості й урочистості. Детальніше про обряд Вінчання, що потрібно і як підготуватися – читайте на сайті храму www.hram.in.ua та телофонуйте настоятелю храму отцю Богдану Тимошенку за номером 050-414-20-25.

 Читайте докладніше про Вінчання в Свято-Димитрівському храмі...


 

Скільки може коштувати святкове весільне застілля?

В етнографічному комплексі «Українське село» можна відсвяткувати весілля сплативши від 500 до 600 грн. з однієї особи + 10% за обслуговування.

 

Чи можемо ми брати якісь свої продукти чи алкоголь?

Ми дозволяємо приносити свій алкоголь і за домовленістю можливі безалкогольні напої, фрукти та весільний каравай. Ми не дозволяємо приносити свої гарячі страви чи м’ясні, рибні закуски, оскільки хочемо на 100 % відповідати за якість тих продуктів, якими пригощаються ваші гості у нашому комплексі.

 

Що б ви порадили гостям з їжі?

Ми маємо досить розгорнуте банкетне меню. Тому найкраще буде, коли ви сядете разом з адміністратором і узгодите, чим саме будете пригощати гостей. Складання меню займає від 30 хвилин до 1 години, і за 10 хвилин ви матимете перелік страв та знатимете ціну, яку коштуватиме банкет.

 

 

Скільки їжі треба замовляти на весілля?

Загальний принцип вибору кількості страв нараховується залежно від кількості столів. За одним столом поміщається 4 людини. Отож слід планувати усе на чотирьох, наприклад, один салат на чотирьох, одні холодні, одні гарячі закуски і т.д.

 

Чи можна у вас розписатися і влаштувати виїзну церемонію?

Так у нас можна організувати виїзну церемонію розпису. Для цього ви можете прикрасити альтанку на воді, і урочисто сказати «Так!» на невеличкому острівцеві посеред озера, в оточенні зелені, квітів та качок.

Vesilia altanka 

 

Чи буде де залишитися гостям на ніч?

В етнографічному комплексі «Українське село» як молодята, так і гості можуть залишитися на ніч та розміститися як у номерах готелю так і у етно-хатах. Ми можемо одночасно розмістити 36 осіб. Але, якщо необхідно, у кожен з номерів можуть бути поставлені додаткові ліжка.  Ціни на проживання у готелі дивіться ТУТ.

 Читайте детальніше про стандартні номери, апартаменти і етно-готель...

 

Який досвід має «Українське село» в проведенні весілль?

Від червня 2011 року до червня 2012 року у нашому комплексі було проведено 127 звичайних весілль, та 41 етновесілль. Приємно зазначити, що наші гості повертаються до нас - хрестити дітей та святкувати хрещення, дні народження та інші родинні свята.

 

 

Яку музику можна використовувати у етнографічному комплексі «Українське село»

Ми дозволяємо використовувати будь-який музичний супровід, якщо ви святкуєте весілля в приміщенні банкетної зали «Трапезної». Коли ж весілля відзначається на відкритій території етно-павільйону, музичний супровід може бути лише з української музики. Однак найкращим варіантом музичного супроводу для вашого весілля можуть стати веселі українські музики. Використання будь-яких озвучувальних пристроїв обов’язково має бути погоджене з адміністрацією комплексу.

 

Читайте інші статті про Весілля в "Українському селі":

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»