10 грудня 2016 р. – вечорниці на Андрія в "Українському селі"


Святий Андрію,

Маю на Тебе надію:

Дай, щоб вишня зацвіла,

А мою долю на поріг привела.

Запрошуємо до етнографічного комплексу «Українське село» пізнати народні традиції та обряди, які витворяла українська молодь в день Андрія. 

У християнські часи 13 грудня відзначають день Андрія Первозванного. Та в народі ще й досі залишились пережитки дохристиянських часів та традиції святкування парубоцького свята - «Калити», для якого випікалися спеціальні коржі - калети і влаштовувались різноманітні молодіжні забави, ігри та веселощі. Найбільший корж прив’язували і підносили високо аж до стелі, а хлопці та дівчата мусили підстрибуючи дістатися до нього та відкусити шмат. 

Дівчата ж, безперечно, особливо у такі зимові вечори, не втрачали можливість дізнатися своєї долі у заміжжі та подружньому житті, вигадували собі різноманітні способи дізнатися  ким буде їх чоловік, чи красень, чи розумний, чи заможній. Використовували у своїх гаданнях зазвичай воду та зерна, дівочу крайку, тощо. Кожна дівчина вірила, що обере свого Андрія!

Всі ці секрети ви зможете пізнати у нас на вечорницях!

За народними прикметами: якщо в цей день випадав сніг – то зима буде холодною, а як не випадав – теплою. Перевірити це можливо вибравшись зі своєї «барлоги» за місто на природу – в «Українське село»!

Тож запрошуємо всіх бажаючих до нашої теплої світлиці у суботу 10 грудня 2016 року, цікаве обрядове дійство розпочнеться о 15:00. Родинні традиційні забави на Андрія для вас підготували дівчата-фольклористи з гурту «Рожаниця».

Вбирайтесь у вишиванки!

Вартість участі: 100 грн./дорослий, 70 грн./діти до 12 років.

Для всіх Андріїв – вільний вхід! 

Тривалість свята: 15:00-17:00 у теплій залі (вміщуємо до 60 осіб).

Бронюйте свою участь у Андріївських вечорницях завчасно за тел. 099-500-900-8.

Групові замовлення (шкільні класи та інші групи) обслуговуються індивідуально за попереднім замовленням: узгоджуються день, час, кількість дітей, вартість. Телефонуйте!

Як змагались за калиту минулого року:

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»