14 серпня 2016 р. – МАКОВІЯ

Маковія - день семи мучеників Маковеїв.

За традицією, люди обов’язково йдуть до церкви, освячують квіти, трави, мак, свіжий, смачний мед, яким потім щедро всіх пригощають. Жінки пекли обрядовий хліб – «шулили» - печені коржі, які ламають на дрібні шматочки в макітру і заливають медовою ситою та розтертим маком. 

Запрошуємо всіх до «Українського села» цього святкового дня!
Проведіть гарно час зі своєю родиною, насолодіться красою природи та українським колоритом гуляючи нашими стежками. Пориньте назад на 100 років, лише переступивши поріг однієї з музейних хатин! Залиште на згадку не тільки приємні спогади, а й традиційний виріб, який зможете зробити власними руками на майстер-класі з народного ремесла. Поласуйте себе смачними українськими стравами та наливочками у затишній колибі «Українського села».

Перш за все, запрошуємо всіх до храму Св. Дмитрія Солунського!
10:00 – Початок святкового Богослужіння в храмі.
11:15 – Освячення цілющих трав та меду (навколо храму).

Також, цього дня, Ви маєте можливість відвідати наш захід та зробити власну свічку-оберіг з натуральної вощини! Наші пращури щиро вірили, що у полум’ї свічки, зробленої з гарними, щирими думками власними руками, згорає все погане, що могло потрапити в будинок протягом дня. Тож не втрачайте такої можливості!

Місце проведення: Музейна галявина.
Час: 13:00 – 14:30.
Участь: 50 грн./особа.

 

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»