1-2 червня 2019 року – Фестиваль ковальства «Молот» в «Українському селі»

Літо в «Українському селі» розпочинається дзвінко! Звуки, які видає молот зустрічаючись з наковальнею лунатимуть теренами етнографічного комплексу «Українське село» протягом двох червневих днів. Вже четвертий рік на фестиваль ковальського ремесла «Молот» збираються ковалі з усієї України.

 

Фестиваль заснований у 2017 році в пам’ять загиблого на війні на Донбасі добровольця-героя, коваля Григорія Матяша, який був майстром і працював в музейній кузні етно-комплексу. Відвідувачі та гості «Українського села» матимуть змогу пройти майстер-класи, придбати ковані вироби та зробити замовлення ля своїх потреб. Традицією фестивалю є виготовлення спільного демонстраційного виробу для нашого етнографічного музею.

Ковалі здавна у багатьох народів світу були в повазі та пошані, їх побоювались, бо й справді – хіба звичайній людині під силу так вправлятися з вогнем та гарячим залізом. Тому й виникало багато легенд та переказів про ковалів-чарівників та чудодійну силу їх інструментів. Вірили, що коваль може й голос перекувати, і водичка, у якій охолоджують залізо – чарівна і може вилікувати різні хвороби, і що справжній кований гвіздок, забитий у віконну шибку вбереже хату від лихої сили та ще багато-багато різного-дивного… Приходьте до нас та переконайтеся! 

Інформація щодо програми заходу буде доповнюватися.

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»