3-4 червня 2017 року – Другий Фестиваль ковальства в «Українському селі»!

Етнографічний комплекс «Українське село» вже вдруге запрошує на щорічний фестиваль ковальства. До нас завітають ковалі з різних куточків України, щоб продемонструвати свою майстерність та показати, що традиційне ковальство живе!

Ковалі здавна у багатьох народів світу були в повазі та пошані, їх побоювались, бо й справді – хіба звичайній людині під силу так вправлятися з вогнем та гарячим залізом. Тому й виникало багато легенд та переказів про ковалів-чарівників та чудодійну силу їх інструментів. Вірили, що коваль може й голос перекувати, і водичка, у якій охолоджують залізо – чарівна і може вилікувати різні хвороби, і що справжній кований гвіздок, забитий у віконну шибку вбереже хату від нечистої сили та ще багато-багато різного-дивного… Приходьте й самі до нас та переконайтеся! А для Вас у ці дні творитимуть справжні дива із вогню та заліза майстри-ковалі з різних куточків України. Відвідувачі та гості «Українського села» матимуть змогу пройти майстер-класи, придбати ковані вироби та зробити замовлення.

Започаткований минулого року фестиваль приурочений та присвячується пам’яті майстра-коваля Матяша Григорія, який працював у кузні «Українського села» у 2012-2014 рр., котрий один з перших піднявся на захист України у 2014 р. та, захищаючи нашу Батьківщину, загинув на Донеччині 31 липня 2015 р.. 

Інформація щодо програми заходу буде доповнюватися.

 

Перший Фестиваль ковальства 2016 року:

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»