Засновник

Володимир Дмитрович Бондаренко - автор ідеї, засновник і фундатор етнографічного комплексу "Українське село", народний депутат України багатьох скликань.

Поміж своїх депутатських і законотворчих обов'язків, народний депутат України - Володимир Бондаренко вирішивши не словом, а реальною справою прикластися до збереження і популярізації української автентичної культури. На місці замаху на його життя в подяку Богові за порятунок п. Володимир вирішує збудувати православний храм в честь святого великомученика Димитрія Солунського. Після освячення дерев’яного храму у 2007 році фундатор створює етнографічний музей народної архітектури і побуту і називає його «Українське село». Всього за 2 роки на місці великого звалища будівельного сміття, на орендованій у держави території, за свої власні кошти Володимир Бондаренко зводить унікальний музейний комплекс, який складається з 6-ти автентичних стародавніх хат, перевезених з різних регіонів України. Водночас, при храмі будується недільна школа і навчальний центр для прививання любові юних українців до своєї рідної української культури.

"Українське село" поступово оживає.  Починає діяти постійний безкоштовний вхід на територію комплексу. З’являються гончарна майстерня, кузня, хлібопекарня. Проводяться постійні майстер-класи з двох десятків українських народних промислів, а самі музейні хати, стають такими, як ніби господар вийшов з неї всього декілька хвилин тому. В музейні хати дозволяється заходити й сідати за стіл, брати в руки стародавні експонати, а через майстер-класи, своїми власними руками, прилучатися до української стародавньої культури. Обабіч хат розташувався невеликий звіринець з українськими сільськими тваринками, яких також можна і погодувати, і побігати за курочками та півниками, що вільно пасуться серед хат, та попробувати зловити кролика, що так майстерно втік з кролячої ями. А на озері є можливість поспостерігати за хмарою риб і гарними качечками. І це життя привело до себе багато тисяч людей. Одні прийшли через гарну природу і надзвичайно охайну територію церкви, музею і парку. Другі, зацікавилися історією і культурою та, відвідавши, екскурсію і майстер-класи пізнали так багато про себе ж самих. Треті, прийшли до церкви, а долучилися до української культури. Четверті, навпаки, йдучи до музею повз церкву, задумалися про свою душу і почали ходити до церкви. Повстав ідеальний духовно-культурний комплекс, який почав збагачувати духовних людей українською культурою, а патріотів України – духовністю. І все це стало можливим завдяки однієї людини, яка всі свої останні роки віддала на створення цієї української ідилії. Завдяки любові пана Володимира до Бога і України, а також завзятості у будівництві і відповідальності перед людьми, «Українське село» повстало таким, як воно є, і стало взірцем у відношенні і любові до рідної землі та свого народу.

Володимир Бондаренко, як проста людина, проводить увесь свій вільний час в «Українському селі» серед людей. Тисячі відвідувачів на собі відчули його простоту, людяність і любов до України, побачивши «Українське село», поспілкувавшись з ним, або прийнявши участь у його благодійних екскурсіях, які він так любить проводити.

Від імені засновника, етнографічний комплекс «Українське село» щиросердечно запрошує усіх бажаючих відвідати «Українське село» і на власні очі побачити та зануритися у ту казку, яку створив власними руками Володимир Бондаренко.

- Шановний Володимире Дмитровичу! Як Вам прийшла ідея створити такий райський куточок на Київщині і хто Вам допомагав у цьому?

- В.Б. Розпочну з Вашого визначення «райський куточок». Я не вперше чую цю характеристику по відношенню до «Українського села». Але так було не завжди. Ще пять років тому це був захаращений сміттям колишній покинутий лісовий розсадник. Ми прибрали з нього 214 вантажівок побутового сміття та ще приблизно стільки ж сухостійного гілля та хмизу.

"Перед одной из хат женщина стала на колени и заплакала. Оказалось, в этой хате даже ее колыбель сохранилась"

Народный депутат Украины Владимир Бондаренко, создавший под Киевом уникальный церковно-этнографический комплекс "Українське село", по воскресеньям лично проводит экскурсии для посетителей

Ольга СМЕТАНСКАЯ "ФАКТЫ"

30 серпня група інвалідів-фронтовиків та інших членів громадської організації інвалідів війни і Збройних Сил Святошинського району, на чолі з головою П.М.Ярошем, відвідала етнографічний комплекс народної культури «Українське село», що неподалік від Києва, поблизу села Бузова. Запросив ветеранів й особисто провів їх по території народний депутат України Володимир Дмитрович Бондаренко – ініціатор створення комплексу.

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»