Подарунки музею

В цьому розділі ми висвітлюємо цікаві етнографічні експонати, які люди подарували для музею "Українське село".

Перший, це портрет поета з сільської хати на Миргородщині, якого до музею передав мій хороший товариш Анатолій Вороновський, свідчить про те, що Великого Кобзаря ще в XIX столітті шанували в простих селянських родинах у селах, хуторах та містечках Середньої Наддніпрянщини (Полтавщина, Черкащина, Південна Київщина).

У теплі весняні пасхальні дні 2014 року, дізнавшись про етнографічний музей «Українське село» ще одна добра людина вирішила передати до наших фондів свої збереження, зібрані з любов`ю до української минувшини.

На днях наші музейні працівники їздили в експедицію до Макарівського району за новими експонатами. Приводом для «вилазки» слугував лист.
Так, не електронний, а звичайнісінький собі лист із красивою маркою «моя люба Україна». Нам написала Пірнач Лідія Адольфівна із проханням забрати бабусин ткацький верстат, на якому вона ткала килими і доріжки. 

Родина Ігоря Чаплинського (м. Київ) щиро передала до етнографічного музею «Українське село» карпатську ступу, яка тривалий час зберігалась в їхній родині.
Експозиція музею поповнилась ніжною ступою, датованою 1938 р. і перевезеною на Київщину з села Вижниця Верховинського району. Ступа, що має велетенські розміри, тимчасово розташована біля музейної Карпатської хати. Адміністрація етнографічного комплексу дякує родині Чаплинських за цей унікальний дар і запрошує всіх оглянути новий експонат.

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»