В Українському селі з’явилася чудова можливість придбати справжній бездріжджовий хліб, що випікається за стародавніми рецептами прямо нашій власній пекарні.
Випікання хліба у давні часи було важливим ритуалом. У кожної родини був свій «фірмовий» рецепт, який передавався із покоління в покоління. Раніше дріжджі не використовувались. Хліб пекли на різних заквасках — і житніх, і вівсяних, і хмільних. Саме такі закваски містять органічні кислоти, вітаміни, мінеральні речовини, ферменти, клітковину, пектини, біостимулятори, - так необхідні людському організму. Такий хліб довго не черствіє (1–2 тижні) і ніколи не вкривається пліснявою. Він має оздоровчі та профілактичні властивості.
"Каленик" - житній хліб з калиною.
Окрім відчуття духовності, та причетності до рідної культури, випікання хліба в печі має і суто практичне значення. До прикладу, у печі розкладаються до простих елементів майже всі дріжджі, а тим паче природні. Офіційна медицина таки визнала шкоду термофільних дріжджів (тих, що останні десятиліття використовуються у хлібопекарстві). По різних даних сучасні дріжджі викликають наступні хвороби: імунодефіцит, трофічні язви, злоякісні новоутворення, варикозне розширення судин, хронічну втому, ожиріння та інші.
Основна умова для відтворення (регенерації) людського організму – це відсутність процесів бродіння. А бродіння в тілі людини викликається в першу чергу дріжджами. Звичайний дріжджовий грибок не виживає в людському організмі через високу температуру. Та завдяки «старанням» генетиків був виведений особливий вид термостійких дріжджів (термофільні – від слів стійкі до температур), які чудово розмножаються при температурі 43-44 градуси, а деякі навіть здатні витримати 500-градусну температуру печі. Більше інформації про шкоду хлібопекарських (термофільних) дріжджів можна легко знайти в Інтернеті.
Засмагла шкуринка хліба містить високий відсоток пектину, який має бактерицидні властивості для патогенної мікрофлори, позитивно впливає на процес травлення і виводить з організму важкі метали і радіонукліди і т.д.
Крім того, тривалий «підйом» тіста (до 6 годин) забезпечує повний розклад природних інгібіторів ферментів, що оберігають зерно від псування, проте пригнічують мікрофлору кишечника.
В печі хліб набуває особливого смаку і аромату.
Тільки в печі поєднуються усі 4 стихії:
• Вода (ми використовуємо воду із артезіанського джерела);
• Земля – пшениця як її дар;
• Повітря, що піднімає тісто і робить хліб пухким;
• Вогонь, справжній та життєдайний.
Хліб випікається щотижня в суботу та неділю.
Попереднє бронювання хліба або замовлення великої кількості за телефоном
(098) 578 27 46.
Хлібопекарня в "Українському селі"
Майстер-клас з випікання українського хліба
Повільно, але вірно, входить у свідомість інформація про шкідливість вживання хлібопродуктів з пекарських дріжджів. Багато людей починають пекти хліб самі. Відкриваються міні-пекарні. Цей недріжджовий хліб поки що дорогий, але, маючи такі переваги, розкуповується миттєво.
Для тих хто бажає навчитися випікати такий хліб у себе вдома, у нас діє школа пекаря.
Взявши участь у школі Ви навчитеся:
Дізнаєтесь:
З собою Ви забираєте:
Школа проводиться щотижня у суботу та неділю. (При груповому замовленні можливе проведення школи в інший день).
Тривалість 6-7 годин (з 8 до 14-15 години).
Вартість участі:
Для однієї особи у відкритій групі – 200 грн.
Для організованих груп (до 6 осіб) – 1000 грн.
Запис по телефону: (098) 578-27-46 або е-мейлу: 312180@gmail.com
Етнографічний комплекс "Українське село" працює щоденно з 10:00 до 21:00
Увага! Екскурсійним групам вхід на територію - лише за попередньою домовленістю!
22 грудня – дитяче свято до дня св. Миколая
1 січня – Святкування Нового року
7 січня – Різдво Христове
2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»