Майстер-клас - Ангелики з тканини

Напевне, кожен з нас має свого ангела охоронця і, певне, кожен задумувався, уявляв який він. Це здавна хвилювало людей, можливо тому образ ангелика постійно зустрічається в творах народного мистецтва, в українському фольклорі. Від усних розповідей, переказів, молитов до наївного малярства, витинанок, мотаних ангеликів з тканини.

До речі, ангела-витинанку, вирізаного саме з білого паперу вішали під іконами в час посту – кольорових не можна було, бо піст надворі – навіть рушники вішали тьмяні, або білим по білому вишиті. Такий ангелик, вірили, захищатиме оселю. 

А от на нашому майстер класі ми опановуватимемо одразу два цікавенні народні види творчості мотання ляльки з тканини і вибійку. Щодо останнього, то це на сьогодні майже забуте ремесло, лише декілька людей в Україні зараз ним займаються. Проте на території України з'явилося ще в ХІ ст. Сама техніка вибійки це відштамповування, відтискання, вибивання візерунків дерев'яними штампами спеціальною фарбою для тканини, яка не відпирається. Спочатку таким чином ми орнаментуємо тканину, а потім з неї ж мотаємо свого ангелика! Чи не правда, виготовлений таким чином він буде дійсно унікальним і неповторним? А до того ж, ознайомившись одразу із двома традиційними ремеслами, взнавши деякі секрети технології, Ви зможете потім власноруч вдома намотати ангеликів для всіх друзів і близьких, і вмітимете декорувати тканину на свій смак – від одягу до завісок, постільної білизни і взагалі всього, що трапиться під руку, навіть шпалер, так що будьте обережними! Після наших майстер класів так і хочеться витворяти!

Цікаво про вибійку читайте: "Вибійка"

Замовлення майстер-класу за телефоном 099-500-900-8.

 

Перелік всіх майстер-класів в "Українському селі":

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»