Майстерня рукоділля

Рукоділля… В одному слові сказано так багато! Це творчість, мистецтво, арт-терапія, натхнення, магія, самореалізація… – як багато ще асоціацій може виникнути! А скільки емоцій відчуваєш, коли берешся за рукоділля!

Все це можна відчути, давши волю серцю і рукам у нашій майстерні рукоділля. Вже самий її зовнішній вигляд надихає до творчості й праці.

Затишна хатина, з розписаними стінами за тематикою річного циклу роботи з льоном (сівба, вирощування, збирання, прядиво, ткацтво). Запитаєте, чому саме льон? Адже саме з нього наші предки (достовірно встановлено, що ще скіфи і сармати носили льняний одяг) виготовляли нитки, тканину, що є таким необхідним для рукоділля. Тут же ви побачите необхідне знаряддя для прядива і ткацтва. 

 

Ось біля лави притаїлася прядка, пригадуючи натруджені руки прях, які працювали на ній ще в минулому столітті. А ось в кутку розкішно розмістився ткацький верстат. Він теж іще не забув ніжних та стомлених рук ткачихи, та з нетерпінням очікує, що на ньому скоро знову почнуть працювати. 

Коли ткацький верстат буде знову готовий до роботи, то всі охочі зможуть пройти майсер-клас і навчитися ткати, або хоча б на якийсь час відчути себе справжньою ткачихою.

 

У майстерні рукоділля ви зможете не лише майструвати, якщо немає творчого настрою і натхнення до роботи – тоді завітайте оглянути виставку, яка діятиме на час ваших відвідин.

Так, у майстерні вже проходила не одна виставка.

Відвідувачі «Українського села» мали можливість споглядати вишивані сорочки з різних регіонів України кінця ХІХ – початку ХХ століття. Також у майстерні розміщувалася експозиція українських вишиваних рушників, де було представлено як рушники з різних регіонів України, так і різні техніки їх виконання.

 

У майстерні рукоділля проводяться майстер-класи з народних українських ремесел, які притаманні нашій культурі і зберігають народні традиції: лялька-мотанка, валяння з вовни та вовняна акварель, витинанка, писанкарство, свічникарство, ліплення свистунців з глини, петриківський розпис, розпис по склу, соломкоплетіння, виготовлення жіночих прикрас, обереги для дому, тощо. 

А також, ви можете доторкнутися до культури і традицій інших народів, відвідавши майстер-клас та ознайомившись з техніками, властивими цим країнам: квілінг (походження Китай, Давній Єгипет), мармурування або малювання на воді (походить з Персії, Японії, Турції), орігамі (Японія), канзаші (Японія).

Майстерня працює всі вихідні та святкові дні протягом року - 11:00-17:00.

Приймаємо індивідуальні замовлення на різноманітні майстер-класи для шкільних, екскурсійних та корпоративних груп, для гостей на святкування дня народження та весілля, інші родинні та корпоративні заходи. 

Індивідуальні майстер-класи обслуговуються у будь-який час за попереднім замовленням за тел. 099-500-900-8.

Чекаємо на Вас!

 

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»