Називається свято собором — тому що церква вшановує собор усіх вищих сил із архангелом Михаїлом, а також собор людей на землі, які ці сили прославляють.
Св. Михаїл вважається одним із головних захисників людей. Він являвся пророкам, захищав людей від гріха і темних сил, а також допомагав нужденним. Святе письмо стверджує, що Михаїл першим виступив проти Диявола і очолив небесне військо у війні з ним, темні сили були розбиті. Михайлів день є одним з найдавніших християнських свят. Цей день почали вшановувати ще в IV столітті і за багато віків в народі з’явився та вкоренився цілий перелік народних прикмет.
Християни в своїх молитвах звертаються до святого Михаїла про захист від ворогів та порятунок від гріха. Селяни відмовлялися від важкої праці, накривали багаті столи напередодні суворого посту і приймали гостей.
На Михаїла наші предки чекали сильних вітрів і зміцнювали дахи. Вважалося, що після Михайлового дня настають зимові холоди. Серед погодних прикмет є:
В цей день люди відкладали на потім рубання дрів та різьблення деревини, ткацтво та не виконували інших робіт за плату. В день воїнства небесного на Михайла не можна було відмовляти в допомозі ближнім.
Етнографічний комплекс "Українське село" працює щоденно з 10:00 до 21:00
Увага! Екскурсійним групам вхід на територію - лише за попередньою домовленістю!
22 грудня – дитяче свято до дня св. Миколая
1 січня – Святкування Нового року
7 січня – Різдво Христове
2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»