В останні дні листопада, а саме 28-го числа розпочинається Пилипівський (Різдвяний) піст. Напередодні, на Пилипа, готували смачну родинну вечерю
У час від Пилипівки і до самого Різдва Хрестового, виконувались різноманітні хатні роботи: білили світлицю, розписували піч та сволоки, діставали зі скрині кращі рушники.
Називається свято собором — тому що церква вшановує собор усіх вищих сил із архангелом Михаїлом, а також собор людей на землі, які ці сили прославляють.
Св. Михаїл вважається одним із головних захисників людей. Він являвся пророкам, захищав людей від гріха і темних сил, а також допомагав нужденним. Святе письмо стверджує, що Михаїл першим виступив проти Диявола і очолив небесне військо у війні з ним, темні сили були розбиті. Михайлів день є одним з найдавніших християнських свят. Цей день почали вшановувати ще в IV столітті і за багато віків в народі з’явився та вкоренився цілий перелік народних прикмет.
Якщо бусли до Другої Пречистої відлітають, то зима буде суровою. А як на цей празник тепло випадає, то три тижні буде ще хороша погода.
"То свято, до якого збирають урожаї. А на Покрову вже все чисте і голе – поля, дерева. Можна вже і весілля робити, а потім місяць і вже не можна буде. До Покрови в нас утепляли хату загатами. Вільху рубали, закладали стовпчики, між ними дошки, а між хатою і дошками закладили листя, солому погану."
Етнографічний комплекс "Українське село" працює щоденно з 10:00 до 21:00
Увага! Екскурсійним групам вхід на територію - лише за попередньою домовленістю!
Майстер-класи з народних ремесел
всі вихідні та святкові дні, 11:00-17:00
2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»