Екскурсії (загальний опис)

Етнографічний музей «Українське село» радо запрошує на екскурсії та відчиняє двері усім відвідувачам, які хочуть побачити і пізнати українську народну архітектуру та побут і скористатися екскурсійною пропозицією.

Лише у нашому музеї під час захоплюючої екскурсії ви маєте можливість не тільки побачити на власні очі стародавні справжні хати 19 століття, але й уявно стати господарем кожної з них.

 

Адже вхід до хати, на відміну від інших скансенів - музеїв просто неба, є повним і без обмежувальних стрічок, де відвідувачу надається можливість зайти в усі закутки хати, сісти за старий стіл на товщелезну лаву, відчути власними руками важкість дерев’яного рубеля та здивуватися від легкості тонкостінної глиняної кераміки. Ви здивуєтеся розмаїттю і різнобарв’ю української традиційної вишивки, народного одягу і видів натуральних тканин, кераміки, дерев’яним, солом’яним та металевим предметам побуту та зможете побачити, як усі ці речі різняться в залежності від регіону походження.

Музей «Українське село» знаходиться на невеликій території гарного лісового парку і складається з 6-ти автентичних хат, бережно перевезених з різних регіонів України: Гуцульщини, Півдня, Поділля, Полісся, Середньої Наддніпрянщини та Слобожанщини. Навколо хат розташовані господарські споруди, майстерні та тваринники зі свійськими тваринами. Компактне розміщення музейних споруд дає можливість з задоволенням оглянути весь музей за невеликий проміжок часу.

Під час відвідування музею ви зможете побачити наступне:

 • Діючий православний дерев’яний храм в честь святого великомученика Димитрія Солунського з пишним барокальним убранством – різьбленим іконостасом, писаними іконами і рушниками. В храмі вам розкажуть про його заснування, архітектуру і головні внутрішні елементи. Також, ви матимете можливість помолитися, поставити свічку та написати записку на молитву. 
 • Шість стародавніх автентичних хат з різних регіонів України: Гуцульщини, Півдня, Поділля, Полісся, Середньої Наддніпрянщини та Слобожанщини;
 • Майстерні з народних ремесел - зайдете до гончарні, кузні, пекарні, олійниці, кобзарського цеху (у вихідні дні тут працюють майстри, тож якщо пощастить, то побачите процес творіння чогось цікавого на власні очі);
 • Міні-зоопарк зі свійськими тваринками та птахами: свинки, овечки, кролики, нутрії, різноманітні кури, качки та лебеді, пави, фазани, цесарки, індики та голуби, тощо. Вартість входу в міні-зоопарк: діти – 20 грн;  дорослі – 30 грн (Пн-Чт (окрім святкових) – вхід вільний);
 • Відвідаєте сувенірну крамницю, де матимете можливість придбати унікальні народні вироби і сувеніри, що виготовляються майстрами «Українського села» та кращими митцями з усієї України.

Правила замовлення екскурсії та відвідування музею екскурсійними групами:

 1. Екскурсійне обслуговування здійснюється за попереднім замовленням та можливе у будь-який день тижня з 10:00 до 18:00 протягом цілого року.
 2. Екскурсії на території музею проводять лише працівники музею. 
 3. Не дозволяється проводити екскурсії сторонніми екскурсоводами.
 4. Відвідування музею організованими групами (туристичні, екскурсійні, шкільні, тощо) дозволяється лише за умови оплати екскурсійного обслуговування.
 5. Додаткові послуги щодо організації перебування групи на території комплексу заздалегідь погоджуються з адміністратором.
 6. Туристичні агентства та інших організаторів просимо ознайомлювати своїх клієнтів з правилами відвідування комплексу.

Програма та вартість екскурсійного обслуговування:

Екскурсії для школярів

Екскурсії для дорослих

Екскурсії для іноземців

Народознавчі зустрічі

Вартість екскурсії та спеціальні пропозиції

З питань організації екскурсії звертайтеся за тел. 099-500-900-8.

Чекаємо на Вас!

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»