Міні-зоопарк "Українського села"

На території етнографічного комплексу «Українське село» розміщений міні-зоопарк, мешканцями котрого є як свійські, такі і дикі тваринки. Зоопарк доступний для кожного відвідувача і є улюбленим місцем і для дітей, і для дорослих. Барани, кролики, в’єтнамські свинки – знайомі нам свійські тваринки. 

Серед диких тварин Ви зможете побачити:

Корів Зебу, яких ніяким чином не переплутаєш зі звичайною коровою – досить великий горб на передній частині спини одразу помітний. Цей горб, на відміну від верблюжого, складається з м’язів та не створений для накопичення жиру на чорний день.

Диких кабанів, імена яких Квітка та Іван. Дикі кабани – пращури домашньої свині. Взагалі кабани люблять болотисті місця. Вдень вони лежать у викопаній ямі, а на вечір виходять, щоб викупатися та знайти їжу, яка складається в основному з рослинності: корені дерев, плоди, жолуді. Своїх дитинчат свиня виношує 3 місяці, 3 тижні та 3 дні.

Ослів – на відміну від коней осел має копита, які пристосовані до кам’янистої нерівної поверхні. Вони допомагають більш безпечніше переміщуватися, але не підходять для швидкого бігу. Менше з тим осел може розвивати швидкість аж до 70 км/год. Імена наших осликів Катя та Лютий.

Муфлонів – диких баранів. Оселяються муфлони на гірських ландшафтах. Самки та ягнята створюють разом стадо 100 голів. В той же час самці – є одноосібниками. Малі муфлончики з’являться на світ у квітні-травні, зазвичай по 1-2 дитинчат у одної мами. На муфлонів здавна велось постійне полювання. Муфлонів парують з різноманітними породами овець, що дає можливість виводити нові породи овець, покращуючи їх якості.

Поні - цю породу коней виводли не як транспорт для дітей. А для виконання певної роботи. Поні може перевозити вантаж, який  у двадцять разів перевищує власну вагу поні. Шотландці використовували поні на шахтах для вивозу руди, маленький зріст дозволяв знаходитися під землею. Багато поні роками працювали під землею, не бачачи сонячного світла, майже не піднімаючись на поверхню та дихаючи вугільною пилявою. 

Косулі – невеличкі олені, які мають невеличкі роги. Влітку їхня шерсть темно-рижа, взимку – сіро-бура, біля дуже маленького хвостика – маленька біла плямка.

На ставку посеред музею та у пташнику розміщуються різноманітні птахи.

На ставку знайшли домівки місце чорні лебеді та різноманітні качки: огарі, смарагдові, каролинки та мандаринки. У жарку погоду видно як піднімається ближче до поверхні води зграя різноманітних ставкових риб. Тут можна годинами спостерігати за чорними лебедями!

Чорні лебеді – ці птахи не здійснюють далеких перельотів, літають надто мало. Але вже коли піднялись до неба, то летять дуже швидко. Шия чорного лебедя найбільш довша серед лебедів, дякуючи 31-му шийному хребцю. Він може полювати під водою та у глибоких водоймах. У польоті шия складає більш, ніж половину усього тіла птаха.

У пташнику мешкають ті птахи, які байдуже ставляться до великої води. Це золоті та срібні фазани, павичі, кеклики, куріпки червоні та сірі, цесарки, голуби, індики та кури. Серед курей варто відмітити особливі породи: віандот мармуровий та китайська шовкову. 

Китайська шовкова має тисячолітню історію. У курей цієї породи по п’ять пальців на кожній лапі (у звичайних кур, як відомо, їх чотири) та пір’я - суцільний пух, бо нема твердого стержня. Для отримання пуху, цих курей можна стригти як овець. 

Даним птахам в окремому загоні стали сусідами і нутрії.

Нутрія - веде напівводний спосіб життя. Улюблені місцям проживання для нутрій є водойми зі малопроточною або стоячою водою. В природніх умовах активна в основному вночі. Любить харчуватися кореневищами, стеблами і листям очерету та рогозу. 

Особливу радість нашим відвідувачам надає нутрія, яка втекла від своїх братів та вільно плаває та пірнає у музейному ставку серед качок. В спекотні дні вона менш рухлива і зазвичай переховується в тіні. В нутрії добре розвинений слух — вона насторожується навіть при невеликому шарудінні. Хоч нутрія здається неповороткою тваринкою, вона доволі швидко бігає скоком, але швидко втомлюється.

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»