27 березня 2016 р. – Свічка-оберіг до «Теплого Олекси»

30 березня відзначають Преподобного Олексія чоловіка Божого, «Теплого Олекси» згідно з народними віруваннями.

Свято «Теплого Олекси» відоме багатьма традиціями. Найголовніша з них пов’язана з бджільництвом! 

Як відомо, Святий Олексій є покровителем бджолярів! Саме в цей день пасічник виносить бджіл на пасіку із словами: "Покинь сани, бери віз!". Замовляє, щоб бджоли не шукали собі інших хазяїв. Кропить їх освяченою на Стрітення водою, промовляючи: «Теплий Олекса випускає бджіл на весну». Молиться, щоб літо було тепле і принесло багато меду.

Запрошуємо всіх до «Українсько села»! Пропонуємо зробити кожному свою особливу свічку з натуральної вощини до свята Преподобного Олексія. Вкладіть в неї лише гарні думки і вона оберігатиме Ваш дім! 

Скручуючи свічку власними руками, ми зігріваємо її теплом свої долонь, таким чином передаємо свою енергетику. Наші предки вірили, у вогні свічки згорає все погане, що могло потрапити в будинок протягом дня. Якщо свічка горіла повільно, з невеликим полум'ям, це означало, що в оселі хороша атмосфера. А якщо згоряла швидко, з високим полум'ям або ж коптила, то у будинку накопичилося багато негативу. І полум'я свічки-оберега спалювало всю негативну енергію, очищаючи домівку від поганого.

Місце проведення: Майстерня рукоділля.
Час: 13:00 – 14:30.
Участь: 50-70 грн./особа.

Більше цікавого про «Теплого Олекси» читайте тут:
http://etno-selo.com.ua/ua/etnohrafiia/statti/vesna/554-teploho-oleksy-30-bereznia

2009 – 2018 © Етнографічний комплекс «Українське село»