ЗМІ про нас

Хата, оселя… В усіх народів традиційне житло символізувало особистий Всесвіт родини і було водночас відображенням космосу. Іноді здається, що в таких старовинних хатах зберігається символічний ключ від таємниці і суті нашого буття. У хаті людина народжувалася, звідти вона йшла «у світи» шукати себе, туди вона поверталася, щоб продовжити рід, і зрештою, в хаті людина відходила в інший світ, приєднуючись до поколінь предків. А хата залишалася… Її не запрошували до вічності, але вона берегла пам’ять про покоління, які жили в ній. Берегла свої історії, які й творять Історію… Іван Нечуй-Левицький у своєму романі «Хмари» писав: «Чудове, пишне українське село в лiтнiй час, зелене й пахуче, все в квiтках! Чудовий, богом благословенний край! Хто бачив його не очима тiльки, а бачив серцем i душею, той повiк його не забуде».

 Детальніше...

З результатів різноманітних досліджень музейного середовища та потреб його аудиторії випливає, що при фантастичному різноманітті підходів до музеїв, майбутнє – за «живими» та екомузеями. Вони відтворюють культурний простір у цікавому для глядача форматі, беруть активну участь в збереженні артефактів і передачі культурних традицій – чим і привертають до себе все більше уваги. І що найголовніше – тут мова не йде про міфічно-фантастичні «мрії про повернення в доіндустріальне суспільство». Творці таких музеїв дбають про заглиблення в реконструйоване середовище для пізнання, розуміння і пам’яті. 

Детальніше...

Пропонуємо краще з нами познайомитися переглянувши відео-фільм про "Українське село". Він розказує про різноманітні види діяльності нашого унікального і дуже гарного комплексу: музей, церкву, навчальний центр, зону відпочинку та готель.

Отдых под Киевом: разнообразие выбора

Как интересно провести время, если у вас появилось несколько дней для отдыха, не отъезжая далеко от Киева? Вариантов очень много: экологический, активный, экскурсионный. Корреспондент «Укртуризма» познакомился с рекреационными возможностями Киевской области, приняв участие в пресс-туре, организованным Киевским областным центром развития туризма и Ассоциацией журналистов «Туристический пресс-клуб Украины».

Київщина туристична-2012

Із приводу святкування 2012 року 80-річчя утворення Київської області Київська обласна держадміністрація організувала 1-й Туристичний фестиваль «Київщина туристична-2012». Учасників і гостей виставки-фестивалю вітали найкращі обласні підприємства — виробники харчової промисловості, майстри народних ремесел, музичні колективи, представники туристичного бізнесу.

Мандруючи Україною

Євро-2012 у самому розпалі. Тож, певна річ, що увага усіх прикута до футбольних матчів. Втім, як-то кажуть, не футболом єдиним... Україна і, зокрема, Київщина має що показати іноземним туристам. Та й нашим співвітчизникам, котрі хочуть відпочити від щоденних турбот, зрештою, відволіктися і від футболу, є чим зайнятися у вихідні. І їхати для цього далеко не треба, і коштів великих витрачати. А що вже задоволення отримаєте, так це гарантовано! Ледь від'їхавши від Києва, ви поринете у зовсім інший світ, котрий так різниться від метушливого мегаполіса. І відпочинок можна знайти на будь-який смак і гаманець. Не вірите? Тоді гайда з нами! Ми вам покажемо, як і де можна гарно відпочити.

Завжди туди, де ти не бував

Гасло-запрошення (слоган) київської туристичної агенції «Терра Інкогніта» «Завжди туди, де ти не бував» мені настільки подобається, що я використала його в якості заголовка. Адже не можна краще сформулювати спрямованість пересічної особи до пізнання туристичних принад тієї чи іншої території, зокрема, і регіону постійного проживання. Протягом декількох років поспіль я беру участь у промо-турах Київщини, які проводить туристична адміністрація Київської ОДА спільно з Асоціацією журналістів «Туристичний прес-клуб України». Кожного разу наш маршрут відрізняється від попередніх, але в цілому всі без виключення подорожі характеризуються широкомасштабною та яскравою презентацією туристичних ресурсів, культурного потенціалу, гостинності та унікальних «родзинок» Київського регіону.

Празднование 10-й годовщины Благотворительного фонда «АИК»

26 апреля 2012 года в поселке Бузова, в этнографическом комплексе «Украинское село», состоялось празднование 10-летия Благотворительного фонда развития компьютерных и информационных технологий для инвалидов «АИК». Это мероприятие было организовано фондом «АИК» при содействии этнографического комплекса «Украинское село» и финансовой поддержки ТМ «Люкс». На мероприятии присутствовали руководство, члены, а также друзья и партнёры фонда.

Ветеранів Великої Вітчизняної війни привітали зі святом Перемоги в «Українському селі»

14 травня члени районної організації ветеранів Великої Вітчизняної війни відвідали етнографічний комплекс народної культури «Українське село», що неподалік від Києва, поблизу села Бузова. Цей затишний куточок відтвореної історії був створений у 2008 році з ініціативи мецената Володимира Бондаренка, нині – народного депутата України.

Біля села Бузова є етнографічний комплекс «Українське село». Тут можна побачити старовинні хати-мазанки, в яких жили українці два-три століття тому. Дізнатися, як вони готували ліки із цілющих трав, прасували одяг без праски, випікали хліб у печі та плели меблі з лози. Спробувати самотужки дров нарубати, козацького кулеша зварити, сорочку виткати, глечика з глини виліпити…

Відоме у Києві англомовне періодичне видання "Kyiv Post" опублікувало статтю "Washing sins away on Epiphany" їз світлинами про святкування Хрещення Господнього в Українському селі.

«Украинское село»: так жили наши предки.

Недалеко от Киева расположен уникальный комплекс, где скрупулезно воссоздали быт украинского села столетней давности.

На ухоженной территории комплекса вокруг озерца компактно разместились несколько настоящих хатынок, перевезенных сюда из различных регионов страны. Рядом — настоящие кузница, гончарня, ульи (от первых до последних «моделей»), загон с овцами и свинарник, птичий двор и совсем уникальную вещь — подобие самогонного цеха, в котором периодически варят «зеленого змия» исключительно по старым рецептам. В отдельном сарае разместили подобие склада — там дожидаются реставрации очередные экспонаты.

2009 - 2016 © Этнографический комплекс «Украинское село»