2-3 червня 2018 року – III Фестиваль ковальства в «Українському селі»

Літо в «Українському селі» розпочинається дзвінко! Звуки, які видає молот зустрічаючись з наковальнею лунатимуть теренами етнографічного комплексу «Українське село» протягом двох червневих днів. Започаткований у 2016 році фестиваль ковальства в пам’ять загиблого на війні на Донбасі добровольця-героя, коваля Григорія Матяша, який був майстром і працював в музейній кузні.

На фестиваль завітають ковалі з різних куточків України, щоб продемонструвати свою майстерність та показати, що традиційне ковальство живе! Відвідувачі та гості «Українського села» матимуть змогу пройти майстер-класи, придбати ковані вироби та зробити замовлення.

Ковалі здавна у багатьох народів світу були в повазі та пошані, їх побоювались, бо й справді – хіба звичайній людині під силу так вправлятися з вогнем та гарячим залізом. Тому й виникало багато легенд та переказів про ковалів-чарівників та чудодійну силу їх інструментів. Вірили, що коваль може й голос перекувати, і водичка, у якій охолоджують залізо – чарівна і може вилікувати різні хвороби, і що справжній кований гвіздок, забитий у віконну шибку вбереже хату від нечистої сили та ще багато-багато різного-дивного… Приходьте до нас та переконайтеся! 

 

2009 - 2016 © Этнографический комплекс «Украинское село»