Цікаві події

У передріздвяний вечір 6 січня 2021р. запрошуємо всіх, після служби у нашому Храм св. вмч. Димитрія Солунського, яка розпочнеться о 17:00, завітати до української колиби, де всіх гостей зустріне затишна вечірня атмосфера українського дому, перші колядки та пригощення традиційною різдвяною кутею!

Запрошуємо зустріти Новий 2021 рік в етнографічному комплесі "Українське село"!

14 жовтня на Покрову запрошуємо провести родинний день в Етнографічний комплекс "Українське село".

У зв'язку з карантинними обмеженнями традиційного масового фольклорного дійства ми не проводимо.

Та атмосфера українського села вам сподобається! Працює:

Цьогорічне літо у нас не таке як зазвичай, карантинні реалії вносять свої корективи і в роботу музейних просторів, адже ми тимчасово не можемо збирати вас, наші дорогі гості, на фольклорні дійства. Але в переддень купальських вечорів, а саме 5 липня 2020 р. у неділю в етнографічному комплексі "Українське село" ми все ж таки створимо для вас атмосферний купальський простір.

В цьому році ми, дотримуючись карантинних обмежень, не зможемо показати нашим гостям всю святкову обрядовість, поспівати та затанцювати гуртом. Але ми все ж подаруємо вам святковий настрій та атмосферу зелених свят в українському селі. Сама природа вже заклетчала все навколо: рясні дощі наситили рослинність вологою і все буяє свіжою зеленню.

Етнографічний комплекс «Українське село» - це один із небагатьох майданчиків, де відбувається справжнє українське свято Колодія на завершення масничного тижня.

Масниця чи Масляна це останній тиждень перед Великим постом на заговини, так званий Сиропустний тиждень. Свято Масниці – це давнє народне свято, що прийшло до нас із язичницької культури і збереглося після прийняття християнства, і в народі воно супроводжується обрядом, пов'язаним із проводами зими і зустріччю весни. 

Закарпаття – багатонаціональний край. Тому його кулінарні традиції вражають різноманіттям - кожний народ, який жив на цій щедрій землі, залишив нащадкам фірмові рецепти. Найбільш популярним з яких є м’ясна страва – бограч.

15-16 лютого в Етнографічний комплекс "Українське село" вікенд козацького кулішу!

Традиційний польовий куліш козаки у своїх походах варили на вогні швидко та смачно: ставили казан джерельної води на вогонь, додавали кілька жменьок прожареного олійкою пшона, дрібку солі, шмат сала та дикого польового часничку.

Наше "Українське село" – це саме те місце, де можна відчути красу українського села ХІХ століття, поринути в безтурботний спокій і святкову радість. 

У передріздвяний вечір 6 січня 2020р. запрошуємо всіх, після служби у нашому Храм св. вмч. Димитрія Солунського (17:00-18:00), завітати до української колиби, де всіх гостей зустріне затишна вечірня атмосфера українського дому, перші колядки та пригощення традиційною різдвяною кутею!

В свою чергу Етнографічний комплекс «Українське село» радо запрошує Вас відзначити Новий 2020 рік разом!

Запрошуємо дітей на свято «Янголята для Святого Миколая»!

У колоритній атмосфері «Українського села» дітей зустрічатиме Святий Миколай та чекатимуть розваги по-українськи.

2009 - 2016 © Этнографический комплекс «Украинское село»