Про дорогу, яка проходить обіч "Українського села"

Шановні читачі нашої сторінки та гості Етнографічний комплекс "Українське село"

Неодноразово нам закидають звинувачення щодо стану автомобільної дороги, яка простягається від Житомирської траси до с. Миколаївка, обіч якої розташований наш комплекс. Також отримуємо багато рекомендацій на кшталт "зробіть дорогу". 

Справді, дорожнє покриття, особливо після зими, як і на більшості доріг України, є не найкращим. Протягом кількох минулих років етно-комплекс "Українське село" за власний кошт латав ями своїми силами, дбаючи за своїх відвідувачів. Та в минулому році ми продовжили роботу над тим, щоб про цю дорогу згадали ще й відповідні дорожні державні служби та місцева влада і сподівалися на позитивний результат. Тому надаємо коротку інформаційну довідку і просимо з розумінням відноситися до ситуації.
1. У 2017 році ми звернулися з офіційними зверненнями до селищної ради с.Бузова та дорожніх служб з проханням розглянути питання поточного ремонту цієї дороги. Отримали відповідь у липні 2017р., що даний відрізок дороги не стоїть на балансі Бузівської селищної ради і вона не має повноважень на її ремонт.
2. Даний відрізок дороги перебуває на балансі військової частини А4180 і використовується для забезпечення життєдіяльності військової частини (тобто фактично знаходиться на фінансуванні відповідних відомств Збройних сил України).
3. У 2017 році про неналежний стан дорожнього покриття був відзнятий сюжет одним із телеканалів. Після ефіру якого, була зроблена оцінка якості дорожнього покриття, було виділено фінансування ремонту і було справді залатано ями рівно на половині дорозі (з початком від військової частини).
4. В дному з офіційних листів про дану ситуацію зазначено, що поточний ремонт дороги у 2017 р. виконано в обсязі 5,5 км (що в реальності становить приблизно 3 км) і на 2018 рік було також виділено кошти на поточний ремонт. Але у березні 2018 р. даний фінансовий ресурс було перерозподілено. Тож, в разі надходження додаткового фінансування поточний ремонт дороги можливо буде спланувати.
5. В свою чергу місцева селищна рада може взяти дорогу на свій баланс лише з належним відремонтованим покриттям військовими. І, таким чином, в подальшому на її ремонт може розподілятися державне фінансування і забезпечуватися реалізація державної політики у сфері дорожнього господарства та управління автомобільними дорогами. На сьогоднішній день цього немає.

Це коротка довідка, до якої хочеться додати, що даною дорогою окрім транспорту військової частини та відвідувачів етно-комплексу «Українське село» переміщаються також автомобілі:
- мешканців с. Миколаївка, інших найближчих сіл та 48 садово-дачних кооперативів в межах с.Миколаївка,
- вантажоперевізники різного гатунку та лісовози з причепами,
- транзитний транспорт між Житомирською та Гостомельською трасами,
- рейсовий автобус № 773 (Київ-с.Миколаївка-с.Хмільна).

Тож, сьогодні 4 квітня 2018р. знов нашими власними силами та за власний кошт було проведено латання дорожніх ям матеріалом з асфальтної переробки на проміжку від повороту на с. Миколаївка з Житомирської траси до етнографічного комплексу «Українське село», яке дасть змогу певний час комфортно переміщатися автомобілістам, зокрема вам, наші дорогі гості. 

Наперед дякуємо всім за розуміння та чекаємо вас на Великодні свята, екскурсійні подорожі, родинний відпочинок та етнографічні заходи в етнографічному комплексі «Українське село»!

 

2009 - 2016 © Этнографический комплекс «Украинское село»