Івана Купала в етнографічному комплексі «Українське село»!

Гей, на Івана, гей, на Купала,
Красна дівчина долі шукала.
Квітки збирала, віночок вила,
Долі водою його пустила.

Запрошуємо всіх на фольклорно-етнографічне свято - Івана Купала в етнографічному комплексі «Українське село»! Купальська обрядовість продиктована самою природою і її розквітом, тому це свято дуже незвичайне та чарівне.

Автентичні традиції, народні пісні та танці, заплітання віночків з польових квітів, тематичні фотозони для яскравих сімейних фото. Все це Ви неодмінно побачите і почуєте у нас! Справжню святкову атмосферу створить фольклорний гурт молодих та красивих, енергійних та запальних дівчат - «Рожаниця»!
Чекаємо всіх Вас!

Дата – 7 липня 2018р.

Місце проведення: Центральна галявина музею.
Час: 12:30 – 14:00.
Участь: 
Безкоштовно.

Багато цікавих традицій пов’язано зі святом, адже все навкруги наповнюється цілющими і магічними властивостями:
- Вважалося, що у цей день уся нечисть покидала води озер, річок і водойм, тому можна було купатися, не побоюючись нікого і нічого. До того ж, вода допомагала очиститися від зла і знайти міцне здоров'я.
- Головна особливість купальської ночі – багаття. Хлопців і дівчат, які цього дня стрибали вище всіх, чекали довгі роки щастя. Вогонь у цей день міг позбавити від хвороби, тому було прийнято водити між нього худобу і спалювати одяг тих, хто страждає важкими недугами.
- У цей день рослини і навіть тварини могли говорити між собою. Люди обкурювали свої будинки зборами різних трав, щоб уберегти себе від нечистої сили. Особливо цінувалась папороть, адже у цей час вона горіла дивним кольором, немов червоним полум'ям. Кожен, хто зірве папороть у ніч на Івана Купала, наділявся магічними силами.
- Невід'ємна частина Івана Купала - ворожіння. Дівчата сплітали вінки з різноманітних трав, вставляли у них запалені свічки, після чого пускали на воду і стежили:

  • Якщо вінок швидко відпливав від берега, це обіцяло довге життя і щасливе заміжжя;
  • Чий вінок запливав далі інших та і буде щасливішою за інших; 
  • Якщо свічка горіла довше інших, то це символізувало довгі роки життя;
  • А якщо ж вінок тонув, то це говорило про те, що дівчина не вийде цього року заміж чи суджений розлюбить її.
  • Чий вінок хлопець дістане, того й дівчина повинна поцілувати і мусить бути з ним у парі на це свято (як правило, вибір завчасно узгоджують).

2009 - 2016 © Этнографический комплекс «Украинское село»