Свічникарство

Майстер-клас з свічникарства

Свічка супроводжувала людину упродовж усього її життя, і хоча прості люди не могли собі дозволити освітлювати помешкання свічками через велику вартість воску, та , все ж,  без свічки не обходилось жодного свята, обряду, важливих і складних моментів у житті кожної людини. Важливе місце відводилося цим виробам у весільному обряді, і на Святвечір, і на Великдень. Коли хтось вирушав у дальню дорогу йому давали із собою свічку. Без свічок не обходиться жодна літургія у храмі. А восени ми, навіть, відзначаємо окреме свято – Весілля Свічки.

Кожна обрядова свічка мала свою іменну назву: громнича (громова), страсна або трійця, хрищенницька, вінчальна, тощо.

Образ свічки у давнину символізував сонячне світло і поживу Бога, котрі приносять життєдайну силу Землі й людині.

Свічникарству в давнину відводилось у повсякденному житті людей вельми важливе місце. Вважалося, що виготовляти  свічки можуть лише найстатечніші люди. Урочистість, з якою бралися до роботи, відповідно передавалась й іншим членам родини: в оселі панувала гамірність, припинялися будь-які господарські справи, і всі – жінки та діти – приходили на поміч.

Тож пропонуємо і Вам долучитись до давніх традицій і спробувати зробити власну свічечку з медової вощини. Виготовлена власноруч і творчо прикрашена свічка буде гарним сувеніром або оригінальним подарунком, поєднавши у собі чари українських традицій, тепло Ваших долонь і незабутній запах меду, Ваша свічечка завжди зігріватиме Вас та Ваших близьких всесвітнім теплом, даруватиме спокій і затишок Вашому дому і невичерпну творчу енергію!

На майстер-класі кожний учасник виготовляє свою свічечку та забирає її з собою.