Лялька мотанка

Майстер-клас з ляльки-мотанки

Чи вмієш ти виготовляти ляльку? Таку ляльку, якою раніше гралися діти, яку дівчина мала аж до весілля, ляльку, яку використовували як оберіг? Ні? То маєш можливість навчитись.

Майстрині-лялькарки вправно навчать вас виготовляти вузликову ляльку-мотанку та розкажуть всі старовинні українські таємниці про неї, про її історію та символічність, обряди та звичаї. Ляльки виготовляються з клаптиків матерії та прядива – ниток.

Спочатку робиться кулька, кладеться у полотнинку, зав`язується ниткою. Так формується голівка, прикрашається очіпком, хусточкою як у молодиці, стрічкою як у дівчини, ще й коси можна запрясти. А далі виходить сорочечка, рукава, керсет та прив`язавши на поясі спідницю, запаску чи плахту, маємо ляльку. Під час мотання ляльок ви дізнаєтесь чому обличчя не зображалось, а перемотувалось хрестом, чому та як саме обрядово використовувалась лялька. Цікаво, яка вийде у вас лялька, з яким характером та статурою, барвиста чи засмучена, з дитятком чи лялька-господарка?

Чоловіки та хлопчаки! Не думайте, що лялька – це дівчача забава. Хлопці часом і самі бавились ляльками! Спробуйте і ви, щоб змогли потім навчити свою маленьку доню або подарувати коханій.

На майстер-класі кожний учасник виготовляє свою ляльку та забирає її з собою.