Експозиція

Гуцульщина

Гуцульщина – етнокультурний регіон, розташований в південно-східній частині Українських Карпат, представлена в музеї «Українське село» хатою, що була перевезена із с. Бистрець Верховинського району Івано-Франківської області та була встановлена у музеї в 2007 році.

Детальніше

Південь

Село Єрки, звідки перевезена хата, розташоване на березі річки Хорол, вище за течією на відстані 4 км розташоване місто Миргород. Народна архітектура відображає особливості лісостепової природної зони: наявність більших покладів глини та великої площі посівних земель.

Детальніше

Поділля

Традиції зведення житла у подолян мають багатовікову і цікаву історію. Здавна народні умільці звикли використовувати для будівництва лише ті матеріали, що дала їм сама природа. Вміле пристосування до власних господарських потреб матеріалів, що є найдоступнішими, породило цілу низку цікавих технік і конструкторських рішень, частково забутих сьогодні.

Детальніше

Полісся

Етнографічний регіон Полісся відображає хата перевезена з села Дідковичі Коростенського району Житомирської області, збудована у другій половині ХІХ ст. та має традиційне для даного періоду трикамерне планування: хата (світлиця)-сіни-комора.

Детальніше

Середня Наддніпрянщина

Середню Наддніпрянщину представляє хата із с. Пишненки Полтавської області.

Детальніше

Слобожанщина

Хата перевезена з села Колядівка (хутір Малимонів або Голодів) Новоайдарського району Луганської області, представляє в музейному комплексі «Українське село» Слобожанщину – етнографічний регіон, що охоплює східну частину України – сучасні Харківську область, південно-східні райони Сумщини, північно-східні – Дніпропетровщини, східні – Полтавщини, північні – Донецької, Луганської областей.

Детальніше