Трійця у 2021 році припадає на 20 червня.

В етногрфічному комплексі «Українське село» чекають на гостей цього дня особливим чином.

10:00 – Святкова літургія у храмч Св. Дмитра Солунського. 

12:30-14:00 – фольклорне дійство простонеба разом з гуртом «Ясно Красно».  Народні традиції на Зелені свята, гуртові танці та співи. Запрошуємо усіх!

Напередодні Зеленої неділі, у суботу,  хату, подвір’я та господарські будівлі прикрашають клечанням – зеленими гілками дерев. Гілля клену встромляють в стріху, на воротях та хвіртці, навколо вікон, за ікони. На підлогу в хаті встеляють запашні трави: осоку, любисток, м’яту, пижму, лепеху. 

У Зелені свята в деяких місцевостях України були звичаї, пов’язані зі священними деревами. Наприклад, на Лівобережжі був обряд водити тополю. 

Дівчата вибирали поміж себе дівчину на тополю, прикрашали її намистом, стрічками та квітами, обличчя зав’язували хусткою, руки прив’язували до палиці і так водили по селу з гучними піснями. Кожний господар радо зустрічав процесію і, приймаючи від неї добрі побажання (головним чином, приплоду худобі і гарного врожаю), щедро обдаровував учасників обряду. 

На Поліссі побутував близький за значенням обряд Троїцького куста, роль якого теж виконувала дівчина. А ще відома така молодіжна забава, як завивання берези. 

Тож, про ці та інші обряди Зелених свят будемо дізнаватися і станемо активними учасниками на нашму святі 20 червня.